Stěhování , vyklízení, obchodní podmínky

Plánování stěhování

 

Praktické rady a tipy k organizaci stěhovací akce

1. Dříve, než spustíte do stěhování. 

Vytvořte si plán. Naplánujte náklady a stanovte si rozpočet. Vyčleňte si dostatek času. Pokud využíváte služeb stěhovací firmy, udržujte s ní úzký vztah, spolupracujte s ní. 

2. Před zahájením stěhovací akce, před příjezdem stěhovací firmy.

S předstihem se zbavte nepotřebných věcí a všeho, co stěhovat nebudete. Všechny sbalené věci si označte, popište krabice apod., ať později víte, kde je co uloženo. Označte věci, které se budou stěhovat a které nikoli. Udělejte si seznam. Věci, které poveze stěhovací auto, oddělte od těch, které si povezete sami. V jednotlivých místnostech zorganizujte prostor tak, aby se při stěhování dalo snadno s nábytkem a ostatními věcmi manipulovat. Pro děti sbalte tašku „pro strýčka příhodu“, tzn. se všemi věcmi, které byste pro ně mohli nutně potřebovat v případě nenadálých komplikací (oblečení, pití, deka, hračka apod.). V podstatě podobným způsobem se postarejte o své domácí mazlíčky, zvažte způsob transportu. Pro stěhovací auto zajistěte vhodné a dostatečné místo na zaparkování, a to jak v místě nakládky, tak v místě vykládky. Zvláště ve městech není radno tuto přípravu podcenit.

3. Po příjezdu stěhovací firmy.

Navoďte příjemnou a přátelskou atmosféru. Prostudujte si smlouvu a ujistěte se, že je vše jasné ohledně případných dodatečných nákladů, které si stěhováci budou účtovat. Vedoucímu stěhovací party sdělte svoje představy ohledně organizace stěhování a vše v souvislosti s tím s ním proberte, projděte společně jednotlivé místnosti. Vytvořte společně oficiální seznam věcí s popisem jejich stavu pro případ reklamací. Předejte stěhovacím pracovníkům plánek, ze kterého bude patrné, v jakých místnostech, kde a jak mají být jednotlivé předměty vyloženy. Upozorněte na předměty, se kterými je třeba zacházet obzvlášť opatrně. Před odjezdem se ujistěte, že je naloženo vše, co se má stěhovat a naopak že věci, které mají zůstat, se skutečně neodváží. S řidičem si vyměňte na sebe kontakty na mobil (mějte po ruce i číslo na firmu) a ujistěte se, že řidič ví, kam má jet. Zamkněte, případně předejte realitu a pro všechny případy nechejte u sousedů na sebe kontakt.

4. Po příjezdu na nové místo při stěhování.

Jednotlivé místnosti označte, aby bylo jasné, co mají stěhováci kam vykládat. Rozhodněte se, zda nabídnete stěhovákům občerstvení, zda jim dáte „tuzér“. Pokud ano, zmiňte se o tom kvůli další motivaci. Tringelt dejte na závěr šéfovi (většinou je to řidič), aby jej rozdělil i ostatním. Pokud budete platit hotově přímo stěhovákům, což je běžná praxe, připravte si peníze. Na vykládku průběžně dohlížejte, kontrolujte stav věcí. Totéž udělejte na závěr, ověřte si, že je vše v pořádku a že nic nechybí. Při vybalování začněte dětským pokojem a ložnicí. Je naší prioritou, aby stěhování proběhlo k Vaší naprosté spokojenosti, a i proto jsme pro Vás připravili následující informace, rady a tipy:

Domníváte-li se, že byste si raději stěhování zorganizovali sami, je možné si na Vámi zvolený termín půjčit dodávku nebo nákladní vůz. V takovém případě je ale třeba počítat s tím, že řízení většího vozu vyžaduje rozšířený řidičský průkaz a zapomínat nelze ani na vysokou kauci při zapůjčení vozu. Samotné půjčení nákladního vozu se pohybuje v rozpětí 4500-8500,-Kč/den bez DPH a pohonných hmot.

Pokud byste však raději využili služeb specializované stěhovací firmy, máte následující možnosti: Můžete si objednat pouze auto s řidičem a nakládku a vykládku zvládnout vlastními silami (případně poprosit o nošení předmětů i rodinu, kamarády či známé). Nicméně i tak Vám naše firma nabídne prostřednictvím zkušeného řidiče-stěhováka maximum in formací k bezpečnému přemístění Vašich věcí. Někdy se ovšem stěhování na tento způsob může prodražit více než stěhování s našimi pracovníky - na kamarády zkrátka bič neupletete:-) Tuto variantu proto doporučujeme spíše při menším množství převážených věcí. Nejvhodnější variantou časově i finančně úsporného stěhování je stěhování s optimálně zvoleným typem vozu a počtem pracovníků.

V tomto případě Vám naše stěhovací firma vše bezpečně naloží, převeze a vyloží. Na Vás tedy je stěhované věci sami zabalit a zase vybalit. Dále si můžete vybrat, zda si necháte stěhované věci vyložit do jednoho nebo dvou pokojů, s tím, že Vy si vše sami rozmístíte, nebo si můžete nechat nábytek našimi pracovníky rozmístit na finální místo - stěhování se nijak výrazně neprodlouží a Vy si ušetříte fyzicky náročnou práci.

 Třetí, pro klienta nejpohodlnější variantou je “stěhování na klíč”, při němž se samotného stěhování vůbec nemusíte osobně zúčastnit, vše zařizuje stěhovací firma, tzn. rozmontuje a zabalí všechny věci v původním bytě/domě/sídle firmy, přestěhuje je, rozbalí, smontuje a nainstaluje nábytek na určené místo - vše dle předchozí domluvy a stěhovacího projektu. Tento typ stěhování klade na stěhovací firmu vyšší nároky, a proto je pro klienta finančně nákladnější. Naše firma však má i s touto variantou, vhodnou zejména pro časově vytížené klienty či pro firmy, bohaté zkušenosti. Bez ohledu na zvolenou variantu celková cena za stěhování vždy závisí na objemu stěhovaných věcí, na vzdálenosti přepravy a na podmínkách v místech nakládky a vykládky.

Najdete nás na Facebooku

Partneři


www.voztrans.cz

www.vyklizeni-voztrans.cz

www.stehovani-voztrans.cz

www.okna-vase.cz
Zpět nahoru