Stěhování , vyklízení, obchodní podmínky

Zásady balení před stěhováním

 

Jak správně připravit věci k transportu? Obecné zásady balení a tipy

► Balení věcí je náročná etapa stěhování, zvláště pokud stěhujete kompletní a zabydlenou domácnost. Jak ji zvládnout co nejlépe, abyste ušetřili nejen peníze, ale také čas a nervy nejen při balení, ale i při vybalování v novém působišti, to vám poradíme na následujících řádcích.

► V první řadě se zbavte všech přebytečných a nepotřebných věcí. Ušetříte peníze za stěhování něčeho, co vůbec nepotřebujete a co vám v novém působišti bude stejně nejspíš jen překážet.

► Vyhoďte také věci, které rychle podléhají zkáze, např. potraviny.

► Při balení mějte po ruce pytel nebo koš na další věci, které vytřídíte k vyhození.

► Předem si zajistěte dostatečné množství balicího materiálu. Krabic mějte zhruba o 15 % více, než odhadujete, že budete potřebovat. Většina stěhovacích firem balicí materiál prodává, některé firmy svým klientům krabice na stěhování zdarma zapůjčí. Kromě krabic si připravte i další materiál, jako jsou bublinkové fólie, polystyrén, fixační fólie na nábytek, lepící pásky, popisovače atd.

► Nezapomeňte na nářadí, které budete potřebovat (šroubováky apod.)

► Při balení postupujte systematicky.

► Zvlášť si nachystejte základní věci na první dny, než se v novém domově vybalíte (osobní věci, oblečení, hygienické potřeby, léky apod.).

► Cenné věci, hodinky, osobní doklady a jinou těžko nahraditelnou dokumentaci nebalte tak, aby se vám mohla „ztratit“ v záplavě ostatních věcí.

► Při balení začněte s nejméně nebo nepravidelně používanými věcmi, jako jsou knihy, cédéčka, oblečení.

► Na závěr balte věci, které budete potřebovat hned po přestěhování.

► Každou místnost balte zvlášť, jednu po druhé.

► Každou zabalenou krabici nebo pytel by měla unést jedna osoba.

► Věci balte jednotlivě do papíru či fólie a takto zajištěné proti rozbití skládejte do krabic. Křehčí věci v krabici ještě prokládejte. Pokud použijete ručníky nebo oblečení, budou krabice těžší.

► Dno krabic zajistěte proti propadu (podlepením lepicí páskou do kříže) a proti nárazu (dno vystelte zmuchlaným papírem), abyste zamezili poškození věcí.

► Těžší věci přijdou na dno, lehčí nahoru. Totéž platí při nakládce do auta, lehčí krabice budou stát na těžších.

► Těžké věci by měly být v menších krabicích.

► Po naplnění krabice vyplňte prázdná místa balicím papírem, novinami, bublinkovou fólii, případně ručníky apod., aby se věci při transportu nehýbaly a nepoškodily.

► Noviny používejte pouze tehdy, pokud nehrozí poškození věcí od tiskařské barvy.

► Všechny jednotlivé části, které tvoří jednu věc (např. hi-fi věž), sbalte pospolu.

► Podobné věci (např. jednotlivé dekorační předměty nebo drogérie) anebo věci, které chcete mít v novém bydlišti umístěné pospolu (např. věci z poličky) balte do jedné krabice či pytle.

► Každou krabici popište a to dvěma údaji. Za prvé, co obsahuje. Za druhé, kam se má v novém domově složit. Pro usnadnění a urychlení práce stěhovákům určete pro každou místnost srozumitelnou zkratku (o – obývací pokoj, k – kuchyň) a barevné označení (např. kuchyň – červená, obývací pokoj– zelená)- používejte barevné samolepky.

► Květiny zalijte tak, aby pro ně zálivka byla postačující, ale aby jí nebylo zbytečně moc kvůli váze. Pokud se stěhujete v zimním období, vezměte v úvahu mráz.

Zpět nahoru